Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

PZL podpisuje umowę na modernizację Orlików

Ministerstwo Obrony Narodowej udzieliło PZL zamówienia na modernizację 12 samolotów szkoleniowych Orlik do najnowszej wersji TC II Advanced.

Jest to doskonała wiadomość dla Polski i PZL oraz niesamowity wyraz zaufania ze strony naszego klienta.

Gratulacje dla wszystkich zespołów, które umożliwiły zawarcie tej umowy!

Ten program zapewni Polsce efektywny kosztowo sposób szkolenia przyszłych pilotów wojskowych w samolotach, które spełniają wszystkie wymagania do latania w regulowanej i kontrolowanej przestrzeni powietrznej, równocześnie pozostając w pełni przystosowanymi do akrobacji, co pozwala na wprowadzanie najnowszych technik treningowych.

Ponadto, doświadczenie produkcyjne, które PZL zdobędzie w trakcie realizacji tego zlecenia, stanowić będzie podstawy wznowienia seryjnej produkcji Orlików w celach eksportowych, oferujących ogromne możliwości rozwoju firmy.

Podpisanie umowy nastąpiło 19 grudnia w naszych zakładach na Okęciu, przy udziale sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Bartosza Kownackiego.

Umowa została podpisana przez szefa Inspektoratu Uzbrojenia – Dariusza Plutę w imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej, oraz Wiceprezesa Władysława Skorskiego i mnie po stronie naszej firmy.

Więcej informacji znajduje się w komunikacie prasowym Airbus oraz na stronie MON.

.

Chcemy zachować przyjemną atmosferę, w której ludzie mogą uczestniczyć bez obawy o bycie obrażanym lub negatywnie postrzeganym. Nie publikuj bezpośrednich ataków, niegrzecznych komentarzy a także wszelkiego typu obraźliwych uwag skierowanych bezpośrednio do autora strony lub innych osób komentujących. Masz pełne prawo do publikowania anonimowych komentarzy, jednak nie wykorzystuj anonimowości do mówienia innym osobom tego, czego nie powiedziałbyś im prosto w twarz. Komentarze, które będą łamać te podstawowe zasady, zostaną usunięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami