Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

Orlik nr 048 rozpoczyna loty testowe

Samolot nr 048 jest pierwszym z 16 Orlików wyposażonych w nową awionikę zgodnie z biuletynem 209.

Wczoraj (7 czerwca) samolot wykonał swój pierwszy lot testowy po modyfikacji.

Stanowi to istotny kamień milowy, który przybliża nas do dostarczenia klientowi 16 Orlików. Niemniej mamy jeszcze sporo ważnych zadań do wykonania.

Jest to również początek serii lotów testowych, w trakcie których dokładnie sprawdzone zostanie działanie systemów samolotu, w tym nowej awioniki.

Oblot wykonali pilot fabryczny Krzysztof Galus i inżynier Jacek Gołębiowski w strefie przeznaczonej do lotów testowych, niedaleko Wilgi i Garwolina. Trwał on ok. 90 minut.

Kolejnym zadaniem jest przeprowadzenie testu wyładowań atmosferycznych na ziemi przy użyciu samolotu nr 050 oraz specjalnego sprzętu symulującego uderzenia pioruna.

Po zakończeniu programu jednostka nr 048 trafi do 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu i będzie wykorzystywana w celu szkolenia pilotów wojskowych.

Chcemy zachować przyjemną atmosferę, w której ludzie mogą uczestniczyć bez obawy o bycie obrażanym lub negatywnie postrzeganym. Nie publikuj bezpośrednich ataków, niegrzecznych komentarzy a także wszelkiego typu obraźliwych uwag skierowanych bezpośrednio do autora strony lub innych osób komentujących. Masz pełne prawo do publikowania anonimowych komentarzy, jednak nie wykorzystuj anonimowości do mówienia innym osobom tego, czego nie powiedziałbyś im prosto w twarz. Komentarze, które będą łamać te podstawowe zasady, zostaną usunięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się z nami