Pionierzy Polskiego przemysłu lotniczego od 1928 r.

PZL „WARSZAWA-OKĘCIE” PARTNEREM AIR SHOW Radom 2018

W ostatni wakacyjny weekend, tj. 25-26 sierpnia 2018 w Radomiu miały miejsce największe jak dotąd Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show ‘2018.

Wzięło w nich udział ponad 21 państw, m.in.: Włochy, Hiszpania, Jordania, Ukraina, Stany Zjednoczone czy Łotwa. W powietrzu zaprezentowało się ponad 100 samolotów,  w tym 11 zespołów akrobacyjnych, a wśród nich latający na naszych samolotach PZL-130 Orlik Zespół Akrobacyjny „Orlik”.

Te właśnie samoloty, biorące udział nie tylko  w swoim, specjalnie zaaranżowanym pokazie zespołowym, były także jednymi z najczęściej obecnych także przy innych okazjach samolotami zarówno na radomskim niebie, jak i lotnisku.

Pokazom w powietrzu towarzyszyła też wystawa statyczna sprzętu Sił Zbrojnych RP. Firma PZL „Warszawa-Okęcie” obok swego stoiska prezentowała najnowszy zmodernizowany i oddany już użytkownikowi samolot PZL-130 Orlik Advanced o numerze 048.

Na stoisku z pilotami Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” spotkał się prezes Manuel Heredia. Podczas spotkania wręczył im okolicznościowe (90-lecie PZL) „narzepki” na kombinezony. Rozmawiano też o modernizacji samolotów Orlik.

Warto też dodać, że w specjalnie przygotowanym spocie reklamowym
Air Show, wielokrotnie emitowanym na wszystkich antenach TVP, ważną rolę odegrały dwa samoloty związane z Okęciem: PZL-130 Orlik i C295. To była znakomita promocja naszych produktów

Podczas dwudniowego Air Show realizowana też była transmisja z pokazów, dostępna na żywo na stronach Air Show i TVP INFO. Dodatkowo
w transmisji wykorzystane było specjalne studio Air Show, którego gośćmi byli podczas pokazów zarówno prezes Manuel Heredia, jak i dyrektor ds. programów wojskowych gen. pil. Leszek Cwojdziński.

Na ekranach i w sieci w czasie trwania Air Show czterokrotnie wyemitowany został film zrealizowany z okazji 20-lecia Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.

Można więc uznać, że zarówno zaangażowanie firmy w tegoroczny Air Show, jak i nasze produkty odegrały naprawdę zauważalną rolę w tegorocznych, jubileuszowych, zorganizowanych w 100-lecie Lotnictwa Polskiego pokazach.

Skontaktuj się z nami