Pionierzy Polskiego przemysłu lotniczego od 1928 r.

PODPISANIE UMÓW NA ZBIORNIKI PALIWOWE DO A400M ORAZ WIĄZKI ELEKTRYCZNE DO MISJI ESA BIOMASS

Prezes Airbus Poland S.A. Manuel Heredia Ortiz podpisał 30 stycznia 2019 dwie umowy z Airbusem. Na ich podstawie firma zajmie się produkcją zbiornika paliwowego do A400M oraz wiązek elektrycznych do satelity Biomass.

Na bazie dokumentacji klienta w Airbus Poland S.A. powstaną zbiorniki paliwowe do przestrzeni cargo samolotów A400M, dzięki którym samolot rozszerzy swoje zdolności misyjne. Przejdą też testy szczelności, po których zostaną dostarczone do Hiszpanii. Airbus Poland wyprodukuje 22 zestawy takich zbiorników (w skład każdego wejdą dwa zbiorniki). Rozszerza się tym samym portfolio produkcyjne firmy, która wchodzi dzięki temu w produkcję wyposażenia misyjnego samolotów.

Pierwsza dostawa gotowego zestawu odbędzie się w lutym 2020 r., prace nad projektem zakończą się natomiast z końcem 2029 r.

Drugi kontrakt obejmuje projektowanie i produkcję wiązek elektrycznych do satelity Biomass, który powstaje pod egidą Airbus Defence and Space, a nadrzędnie jest kontrolowany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). To już drugi duży projekt realizowany przez Clean Room, w którym Airbus Poland S.A. będzie produkować tzw. latające wiązki elektryczne do satelity. Prace nad nim już się zaczęły i potrwają do połowy 2020 r.

Skontaktuj się z nami