Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

AIRBUS WZIĄŁ UDZIAŁ W MSPO 2019

Ponad 620 firm z 31 krajów wzięło udział w tegorocznej edycji największych w tej części Europy targów MSPO 2019. Grupa Airbus, do której należy Airbus Poland S.A., również zaprezentowała swoją działalność w Kielcach podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Była to doskonała okazja do podkreślenia zaangażowania firmy na polskim rynku i wobec klientów w kraju oraz przedstawienia kompleksowej oferty systemów i usług z zakresu lotnictwa, obronności oraz sektorów kosmicznego i bezpieczeństwa. Działalność Airbus na polskim rynku obejmuje badania, produkcję, modernizację i serwisowanie samolotów. W Polsce dla koncernu pracuje niemal 1000 osób. Na stoisku w hali wystawienniczej (F-26) Airbus pokazał modele samolotów C295, MRTT i A400M, będące odpowiedzią grupy na niektóre krajowe plany zamówień lotniczych.

Uwaga wielu przedstawicieli mediów koncentrowała się na samolocie PZL-130 Orlik TC-II Advanced. Na pytania dotyczące samolotu odpowiadał prezes Airbus Poland S.A. Manuel Heredia. Wśród poruszanych tematów znalazły się różnice między oferowanym przez firmę w przeszłości modelem MTP, a obecną odsłoną samolotu. „Orlik TC-II Advanced powstał w bezpośredniej współpracy z naszym głównym klientem, Siłami Powietrznymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ta wersja spotkała się z dobrym przyjęciem przez polskie lotnictwo. To bardzo ważna dla nas jako firmy, by nasz główny krajowy klient był usatysfakcjonowany naszym produktem. Dzięki temu łatwiej nam będzie zaproponować wersję TC-II Advanced potencjalnym klientom zagranicznym”, mówił podczas spotkań z prasą prezes Heredia. „Mocnymi stronami naszego samolotu są niskie koszty użycia, jego bezpieczeństwo oraz fakt, że jest to platforma sprawdzona i od wielu lat pozostająca w służbie i cyklu szkoleniowym”, dodał CEO Airbus Poland S.A.

Skontaktuj się z nami