Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

START PROGRAMU FUTURE SPACE ACCELERATOR

Cztery firmy: Airbus Poland S.A., Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję unikalnego programu akceleracji dla start-upów z szeroko rozumianej branży kosmicznej – Future Space Accelerator.

Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami  programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi. Future Space Accelerator ma zapewnić innowacyjnym start-upom kosmicznym szybsze wejście na rynek i znalezienie klientów.

„Dzięki Future Space Accelerator wybrane start-upy otrzymają niezbędne wsparcie w celu rozwijania swojego biznesu, zyskując przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii” – powiedział prezes Airbus Poland S.A. Manuel Heredia Ortiz.

Projekt skierowany jest do firm, które oferują innowacyjne rozwiązania technologiczne, posiadają już co najmniej prototyp produktu i są otwarte na współpracę z co najmniej jednym z partnerów programu.

Partnerzy programu poszukują rozwiązań technologicznych, które mogą znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmicznym. Szukają w ramach programu start-upów, z którymi mogą rozpocząć współpracę np. poprzez wdrożenie technologii start-upu w swojej działalności, realizację wspólnych projektów B+R lub otwierając drzwi innowacyjnym przedsiębiorcom do swoich klientów. Wśród poszukiwanych technologii znajdują się m.in.: nanosatelity, satelity, optoelektronika, geo-tagging, przetwarzanie i analiza obrazów, sztuczna inteligencja, digitalizacja, robotyka, automatyka, mechatronika i uczenie maszynowe.

Etap składania wniosków zakończy się 16 czerwca 2019 r. W sierpniu poznamy listę start-upów zakwalifikowanych do programu. Kolejne miesiące wybrane firmy spędzą na dopracowywaniu swoich pomysłów i modeli biznesowych, w czym będą ich wspierać eksperci Airbusa, Cleanproject i SatRevolution we współpracy z mentorami PwC. W grudniu br. podczas Demo Day start-upy będą miały okazję zaprezentować swoje rozwiązania przed potencjalnymi klientami i inwestorami.

Skontaktuj się z nami