Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

SAMOLOTY WUL MIELEC ZNÓW BĘDĄ CHRONIĆ POLSKIE LASY

WUL Mielec wygrał przetarg przeprowadzony przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych (GDLP) zlecenia na ochronę przeciwpożarową w 2021 roku obszarów leśnych, administrowanych przez dziewięć Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych: z Białegostoku, Gdańska, Katowic, Lublina, Olsztyna, Poznania, Radomia, Warszawy i Wrocławia.

WUL Mielec skieruje do świadczenia usług 18 samolotów M-18B Dromader z pilotami i personelem technicznym. Maszyny oraz lotnicy będą gotowi do działania przez siedem miesięcy, gdy zagrożenie pożarami terenów leśnych w Polsce jest największe – w sezonie trwającym od marca do września 2021.

Ponadto kontrakt przewiduje, że jeśli po stronie regionalnej dyrekcji lasów państwowych zaistnieje potrzeba, obsługujący jej teren samolot zostanie przystosowany do opryskiwania lasów środkami przeciwko szkodnikom.

Wydział Usług Lotniczych w Mielcu posiada 25 samolotów M-18B Dromader w wersji agro/ppoż, wykorzystywanych do oprysków lasów przed szkodnikami owadzimi i gaszenia pożarów. Są one wyposażone w system naprowadzania GPS, ułatwiający precyzyjne wykonywanie zadań agrolotniczych.

Samoloty M-18B w wersji przeciążonej zabierają 2,2 tony wody, którą mogą zrzucać w formie bomby wodnej, pokrywając powierzchnię 25 × 70 m lub używać tzw. klapki do roszenia (sterowanej hydraulicznie) – wtedy „układają” wodne pasy izolujące na długości 400 × 5 m.

Skontaktuj się z nami