Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

JOHANNES VON THADDEN NOWYM PREZESEM AIRBUS POLAND

Od 1 grudnia 2020 r. Johannes von Thadden został nowym prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Airbus Poland S.A. Pokieruje zespołem prawie 800 pracowników w jednej z największych polskich firm lotniczych, zajmującej się produkcją, obsługą, naprawami i modernizacją samolotów wojskowych Airbusa oraz produkcją elementów do samolotów cywilnych.

Będzie też nadzorował Wydział Usług Lotniczych w Mielcu oraz wspierał aspiracje polskiej spółki w sektorze kosmicznym.

„Airbus współpracuje z Polską od blisko 20 lat, rozwijając swoje możliwości przemysłowe w Warszawie i włączając polskich partnerów do lokalnego łańcuch dostaw”, powiedział Johannes von Thadden. „Chcemy zwiększać efektywność i kompetencje naszych pracowników oraz wchodzić na nowe rynki, aby rozwijać nasz potencjał w sektorach lotniczym i kosmicznym, tak w Polsce jak i w działaniach eksportowych”.

Johannes von Thadden od lat związany jest z Airbusem. Prowadził projekty firmy we Francji i Niemczech, odpowiadał też za rozwijanie biznesu kosmicznego Airbusa na świecie. Na nowym stanowisku zamierza wykorzystać bogatą wiedzę o Polsce, którą zdobył jako współprzewodniczący Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie. Johannes von Thadden jest Niemcem, mówi biegle po angielsku i francusku, komunikuje się też w języku polskim i hiszpańskim. Jest żonaty z Polką.

Na stanowisku w Airbus Poland zastąpi Manuela Heredia Ortiza, który obejmie nową funkcję w Airbus Spain.

Skontaktuj się z nami