Liderzy polskiego przemysłu lotniczego od roku 1928.

FINAŁ FUTURE SPACE ACCELERATOR

29 stycznia 2020 r. miał miejsce Demo Day Futre Space Accelerator, podczas którego wszystkie start-upy biorące udział w programie przedstawiły finalne prezentacje podsumowujące to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Airbus Poland współpracował z dwoma start-upami: Talkin’Things w zakresie zarządzania kontrolą narzędzi w obszarze produkcyjnym oraz z C.Metrics Sp. z o.o. w zakresie integracji sprzętu produkcyjnego z oprogramowaniem do analizy danych. Wspólnym zadaniem start-upu i mentora była praca nad technicznym problemem oraz stworzenie nowego rozwiązania, które można byłoby dostosować do potrzeb partnera i potencjalnych klientów. Efektem tej współpracy było opracowanie case study, którego podsumowanie zostało wspólnie zaprezentowane przez mentorów oraz przedstawicieli startupów.

CEO Airbus Poland, Manuel Heredia Ortiz otwierając cykl prezentacji partnerów podsumował: „Cieszę się, że Airbus może uczestniczyć w Polsce w tak ciekawych projektach, które na pewno będą źródłem wielu innowacji. Jestem pod wrażeniem nie tylko pomysłowości, lecz także jakości rozwiązań, jakie w programie zaprezentowały wszystkie start-upy”.

Future Space Accelerator to program akceleracyjny dedykowany start-upom rozwijającym produkty i technologie z myślą o zastosowaniu w przemyśle kosmicznym i lotniczym, a także w innych dziedzinach techniki. Partnerzy programu: Airbus Poland, SatRevolution i Cleanproject są zainteresowane testowaniem i wdrażaniem najnowocześniejszych rozwiązań i przełomowych pomysłów w swoich organizacjach, a przy wsparciu PwC udało się stworzyć wspólnie program łączący znane firmy ze start-upami. Udział w programie FSA zapewnił start-upom bezpośredni dostęp do infrastruktury, know-how i ekspertów ze strony firm partnerskich.

Skontaktuj się z nami