Sektor kosmiczny
O nas
Obecnie działalność skupiona jest na projektowaniu, produkcji, testowaniu i integracji przewodów elektrycznych. Pracownicy PZL mają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie. Posiadają uprawnienia m.in. z zakresu lutowania i zaciskania. Wykonywane jest również cięcie i oznaczanie (laser i tusz) kabli. Proces produkcji podlega ścisłej kontroli jakościowej. Wszystkie wytworzone produkty są sprawdzane za pomocą odpowiednich urządzeń. PZL dostarcza swoim klientom oraz na cele programów krajowych od 7000 do 9000 zestawów przewodów rocznie.
Obecnie firma prowadzi projekty obejmujące projektowanie, produkcję i testowanie przewodów i sprzętu głównie dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (jest wśród jej 10 największych dostawców z Polski) oraz podmiotów z Grupy Airbus.
W 2016 r. PZL wybudowały zakład typu „Clean Room” (podzielony na dwa niezależne obszary, również z myślą o ewentualnym najmie) o powierzchni ok. 500 m2, zgodnie z normą ISO 8. Zakład jest gotowy do produkcji komponentów kosmicznych, a w przyszłości także do integracji satelitów. Elastyczny obszar produkcyjny z główną śluzą powietrzną o wymiarach 4,5 x 3,9 x 5,65 m.
Jako lokalny przedstawiciel Airbus, PZL jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalistów Polskiego Sektora Kosmicznego SPACE PL.
Nasz zespół
PZL WARSZAWA-OKĘCIE S.A. DZIAŁ PROGRAMÓW KOSMICZNYCH I SPRZEDAŻY ma 35 pracowników, w pełni zaangażowanych w projekty w sektorze kosmicznym: zarządzanie, projektowanie, inżynieria, produkcja, testowanie i kontrola jakości. Dodatkowo, prace stanowiące trzon działalności są wspierane przez wszystkie działy firmy: zaopatrzenie, logistyka, finanse i księgowość, HR oraz lean.
Trzon działalności
Ref. DRZEWO TECHNOLOGICZNE ESA:
- TD23: Elektryczne, elektroniczne i elektromechaniczne komponenty
- TD20: Konstrukcje i pirotechnika
- TD3: Elektryczne układy zasilania pojazdów kosmicznych
Główne misje kosmiczne, w których uczestniczymy
- JUICE
- MetOp SG
Clean Room